Homepage
button1 button2 button6 button5

לוס אנג 'לס>מידע כללי על לוס אנג'לס

לטייל בלוס אנג'לס
אטרקציות בלוס אנג'לס
אטרקציות מחוץ ללוס אנג'לס
מוזיאונים בלוס אנג'לס
מסעדות בלוס אנג'לס
חיי לילה בלוס אנג'לס
קניות בלוס אנג'לס
לטייל עם הילדים בלוס אנג'לס
ארה"ב
אתרי חובה
דיסנילנד
אולפני יוניברסל
האי קאטאלינה
פארק גריפית'
חוף וניס
סנטה מוניקה
בוורלי הילס
שדרות הוליווד
מוזיאון הסובלנות
קוין מארי
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיהגעה
היסטוריה
טלפונים חשובים
כרטיסי הנחות
למטייל הדתי
לשכת התיירות
מקורות מידע נוספים
תחבורה
תעודת זהות
אשרת כניסה
לבוש ומנהגים
פשע
באיזו שנה נבנה שלט הוליווד?
1978
2003
1923
1956


לוס אנג'לס היא אחת הערים הפופולאריות כאשר מארגנים טיול לארה"ב . זוהי העיר הגדולה ביותר בקליפורניה והשלישית בגודלה בארצות הברית כולה. המבנה האורבאני שלה מעט מורכב מאחר והיא מהווה כרך ענק שנוצר כתוצאה מחיבור של מספר רב של ערים. התופעה יצרה בלבול שהתבטא בכך שכאשר מתייחסים ללוס אנג'לס לא ברור אם מתכוונים לעיר עצמה או ללוס אנג'לס רבתי. אוכלוסיית העיר מונה כ-3.5 מיליון איש בעוד שבלוס אנג'לס רבתי (מחוז לוס אנג'לס) יש למעלה מ-14 מיליון איש שמפוזרים על פני שטח של 4,100 קמ"ר. הנסיעה בכביש המהיר מהקצה הצפוני שלה לקצה הדרומי שלה נמשכת כשעה. ניתן ליסוע 25 מייל ממרכז העיר לכל כיוון ועדיין להישאר בתחום המוניציפלי של מחוז לוס אנג'לס (COUNTY). לוס אנג'לס שונה מערים גדולות אחרות בכך שהיא אינה ריכוז של גורדי שחקים אלא אוסף של עיירות או שכונות שביניהן ניתן להבחין בשטחים ירוקים. הבדל נוסף שמאד בולט כאן הוא שבניגוד לערים מסדר גודל שכזה כאן כמעט לא מסתובבים ברגל ומספר המכוניות יחסית לאוכלוסיה הוא גבוה מ-1 ל-2.

האוכלוסיה בעיר מאד הטרוגנית ולצד הלבנים ניתן למצוא כאן ריכוז גבוה של היספאנים (לטינו אמריקאים), שחורים ומהגרים מהמזרח הרחוק. העיר ממוקמת באזור רגיש גיאולוגית (תדירות גבוהה יחסית לרעשים ורעידות אדמה) מחד וסוציולוגית (מתח חברתי שמצא ביטוי בעבר בהתנגשויות אלימות וברובעים מסוימים של העיר) מאידך. הישראלים מאד להוטים לבקר בה אם בגלל העובדה שהוליווד ואולפני הסרטים שוכנים בתוכה או בגלל שבין מאות אלפי הישראלים שעברו להתגורר בה תמיד ניתן למצוא קרוב משפחה או חבר שחייבים לבקר אותו.

אין ספק שלוס אנג'לס מזוהה יותר מכל עיר אחרת בעולם עם תעשיית הקולנוע. כאן התרכזו מרבית האולפנים שבהם מופקים הסרטים שאנו רואים (בשנים האחרונות משקלה של הוליווד יורד בהדרגה). כאן גרים חלק גדול מהסלבריטאים הקשורים בתעשיה זו וכאן מחלקים מדי שנה את פרסי האקדמיה (האוסקר). הריכוז הגבוה הן של יהודים והן של ישראלים לשעבר יוצר מצב שבשכונות מסוימות (לדוגמא: בברלי הילס) ניתן למצוא בתי כנסת רבים לצד מסעדות כשרות ומרכולים עם מוצרים כשרים וישראלים. מי שאינו מכיר את הכרך הענק, טוב יעשה אם יוודא מהן השכונות המתאימות להתגורר בהן מאחר ובאזורים מסוימים של העיר לא מומלץ להתגורר ולא לטייל בשעות החשיכה.
שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה